رموز آیلتس

24,332 بازدید
 
رموز آیلتس

رمز اول – زمان دشمن اصلی شماست

برای موفقیت در آیلتس ، می بایست از زمانتان به خوبی استفاده کنید. بسیاری از دانشجویان در هنگام امتحان آیلتس حداقل در یکی از مهارت ها دچار کمبود زمان می شوند. جدول زیر چالشی را که شما با آن مواجهید را نشان می دهد :

مهارت کل زمان تعداد سوال زمان هر سوال
Listening 30 min 40 0.75 دقیقه
Reading 60 min 40 0.67 دقیقه
Writing 60 min 2 30 دقیقه
Speaking 11-14 min N/A N/A

همانطور که ملاحظه می کنید ، زمان مانع بزرگی است و اگر بدنبال موفقیت هستید می بایست در زمان بندی خود تجدید نظر کنید. یکی از دلایل اصلی اهمیت زمان در امتحان آیلتس اینست که تمامی سوال ها در نمره نهایی دارای ارزش یکسانی هستند. به بیان دیگر اگر در قسمت های اولیه زمان بیشتری صرف کنید تا مطمئن شوید آن ها درست جواب داده اید باعث نمی شود که نمره بالاتری کسب کنید.

همواره با زمان تست بزنید

سعی کنید در فرم های مخصوص امتحان و با زمان امتحان تمرین کنید. اگر بعنوان مثال بتوانید در منزل سرعت خود را در نگارش به 55 دقیقه برسانید ، در امتحان نیز دچار کمبود وقت نخواهید شد. در مورد “ریدینگ جنرال” نیز می بایست زمان بندی شما بصورت زیر باشد :

ریدینگ 1 : 9 دقیقه

ریدینگ 2 : 9 دقیقه

ریدینگ 3 : 9 دقیقه

ریدینگ 4 : 9 دقیقه

ریدینگ 5 : 20 دقیقه

جمعاً : 56 دقیقه

به خاطر داشته باشید در مورد “ریدینگ” برای انتقال جواب ها به پاسخ نامه فرصت اضافه ندارید.

علاوه بر این، روی هیچ سوالی بیش از حد وقت نگذارید. اگر سوالی احتیاج به وقت بیشتر دارد ، احتمالاً سوال مشکلی است و سوالات مشکل معمولاً چه شما وقت بگذارید چه وقت نگذارید غلط جواب داده خواهند شد. سعی کنید از روی این گونه سوالات بگذرید و در پایان هر ریدینگ اگر وقت اضافه آوردید روی این گونه سوالات وقت بگذارید.

رمز دوم – حدس زدن

همانطور که می دانید برخلاف تمامی امتحان های که تا کنون داده اید ، در آیلتس حدس زدن چیز بدی نیست چرا که نمره منفی وجود ندارد. حتی اگر در مورد سوالی هیچ ایده ای ندارید هنوز 20 الی 25 درصد احتمال وجود دارد که شما پاسخ درستی به این سوال بدهید. در نتیجه حتی در نمرات بالا حدس زدن می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

رمز سوم – سعی کنید هوشمندانه درس بخوانید

بسیاری از دانشجویان چون فکر می کنند به اندازه کافی درس نخوانده اند مدام امتحان خود را کنسل می کنند. واقعیت اینست که با دانستن انواع و اقسام سوال ها و تکنیک های آن هامی توان در کوتاه مدت هم از آیلتس نتیجه گرفت.

رمز چهارم – تنها به آماده سازی بپردازید و به حاشیه نروید

همواره با افراد متخصص مشورت کنید. بقیه دانشجویان اغلب اوقات نه تنها به شما کمکی نمی کنند بلکه با راهنمایی غلط وقت شما را تلف می کنند. خصوصاً در روز امتحان سعی کنید با دیگر داوطلبان صحبت نکنید، به جزوه آن ها نگاه نکنید، از آن در لحظات آخر کمک نخواهید و سعی کنید خونسرد باشید. شما تلاش خود را به موقع انجام داده اید.

بگذارید یک حقیقت را با هم مرور کنیم : اگر شما سه بار امتحان آیلتس بدهید و هر بار یک نمره نتفاوت بگیرید چه نتیجه ای می گیرید؟ از نظر من نمره شما وابسته مستقیمی با احساسات شما در روز امتحان دارد. به این دلیل است که از نظر شما یک روز امتحان بسیار سخت و روز دیگر امتحان آسان به نظر می رسد. پس سعی کنید از نظر اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

همواره به خاطر داشته باشید که بر خلاف سایر امتحان های زندگی شما این امتحان را می توانید چندین مرتبه در مدت زمانی کوتاهی تکرار کنید. پس خونسرد باشید چرا که هر وقت بخواهید شما می توانید دوباره امتحان دهید. معمولاً اشخاصی که با فاصله زمانی 1 ماهه دوبار آیلتس ثبت نام می کنند. در همان امتحان اول نمره مطلوب را می گیرند. چرا که از نظر روحیه خیالشان راحت است که اگر در امتحان اول مشکلی پیش آید ، امتحان دوم فرصتی است که جبران کنند.

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

  1. nancy می‌گه:

    if any student want to pass ielts it is need to Doing Well in the IELTS Listenting Task

  2. نوید می‌گه:

    من آیلتس دادم دیروز و استرس زیاد باعث شد اونجوری که میخواستم نتیجه نگیرم، واقعا همینطوره و اگه آروم میبودم نتیجه خیلی بهتری میگرفتم، و به راحتی 0.5 نمره بالاتر میشدم .