آیلتس جنرال یا آکادمیک؟


 
آیلتس جنرال یا آکادمیک؟

الف – تفاوت کاربردی:

آکادمیک – برای ادامه ی تحصیل در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی انگلیسی زبان لازم است و همینطور افرادی که میخواهند مدرس یا معلم باشند و همینطور برخی از پزشکان.

جنرال – برای سایر افراد و مشاغل و برای مهاجرت و زندگی روزمره.

 

ب- تفاوت ساختاری

آکادمیک و جنرال در دو بخش گفتار و شنیدار “Speaking & Listening” کاملا شبیه به هم هستند و در دو بخش نوشتار و خواندن و درک مفاهیم “Reading & Writing” با هم متفاوت هستند. هر چند تعداد سوالات و مدت زمان هر دو آزمون کاملا یکسان میباشد.

 

کدامیک آسانتر است؟ آکادمیک یا جنرال؟

بطور قطع و ثابت نمی توان گفت کدام راحت تر است. اگر انتخاب با شماست که هر کدام را که مایلید انتخاب کنید ، ابتدا باید اهداف آتی خود را لحاظ کنید و سپس این مورد را در نظر بگیرید:

متون خواندن و نوشتن آزمون جنرال بسیار متنوع و جامع است و از روزنامه و رادیو و تلوزیون و اینترنت انتخاب میشود. ولی در آزمون آکادمیک ، این متون اختصاصا در زمینه های دانشگاهی و علمی است یعنی در عین حال که مشکل است ولی خیلی محدود تر است.

همانطور که می دانید آزمون آیلتس دارای ۴ بخش “خواندن ، نوشتار ، شنیدار ، و گفتار” می باشد.

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

 1. دانیال says:

  سلام مطالب مفیدی بود سعی میکنم بازم بهتون سربزنم

 2. کاظم محمدددوست says:

  با سلام
  اگر لطف بفرمایید در مورد تاریخ شروع کلاس آیلتس بصورت فشرده و هزینه مربوطه توضیح بفرمایید، ممنون میشوم.

  • admin says:

   کلاس ها بصورت خصوصی برگزار می شوند. پس هر زمان شما ثبت نام کنید ، کلاس ها به سرعت شروع می شوند. متاسفانه در حال حاضر تنها به تعداد محدودی برای ثبت نام ، ضرفیت وجود دارد لذا…
   https://www.ieltsiran.ir/fa/?p=3815
   اصولاً دو روز در هفته کلاس خصوصی آیلتس برگزار شده (دو جلسه نود دقیقه ای) و شما می بایست دو الی سه ساعت مطالعه در منزل داشته باشید. برای سایر سوالات به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.

   https://www.ieltsiran.ir/fa/contact
   با آرزوی موفقیت