نكات آزمون آيلتس

2,842 بازدید
 
نكات آزمون آيلتس

مطالعه نكات زير در هفته هاي نزديك امتحان مفيد خواهد بود:

 

  • سعي كنيد نمونه سوال آزمون هاي آيلتس را انجام دهيد تا با نوع سوالات و نحوه ي آزمون گرفتن بيشتر آشنا شويد.يادگيري مطالب مستلزم زمان كافي است بنا برين در هفته هاي نزديك به آزمون سعي نكنيد مطالب زيادي را به طور فشرده يادبگيريد.( شرکت در کلاس های گروهی آیلتس ایران به شما کمک می کند به انواع سوالات و نحوه ی پاسخ به آنها در مدت زمان 3 الی 6 ماه کاملا مسلط شوید.)
  • از زمان مطالعه ي خود به طور موثري استفاده كنيد.در هنگام مطالعه تمركز كافي داشته باشيد و زماني كه سرحال هستيد درس بخوانيد. براي مطالعه ي خود برنامه ريزي  كنيد و اهداف خود را تعيين كنيد. زماني را براي استراحت خود در نظر بگيريد.در اين آزمون از هر چهار مهارت به يك ميزان سوال مي آيد پس در همه ي آنها به يك ميزان مسلط شويد. و زمان بيشتري را به تمرين قسمت هايي كه فكر ميكنيد ضعيف هستيد اختصاص دهيد.
  • به نوع سوالات ، ترتيب آنها ، مراحل دقيق انجام آنها دقت كنيد زيرا توجه به اين موارد شما را براي آزمون واقعي آماده خواهد كرد.
  • اگر به صورت گروهي درس بخوانيد يا شريكي براي درس خواندنتان داشته باشيد خيلي بهتر است زيرا با اين روش نكات و مطالب مهمي كه متوجه آن نشديد از طريق شريكتان يا در گروه خواهيد فهميد.( شرکت در کلاس های گروهی آیلتس ایران را به شما پیشنهاد می کنیم.)
  • ازاساتید خوب و مشاورین باتجربه کمک بگیرید.

 

شمارش معكوس براي آزمون


روزهاي قبل از آزمون

 

اين مدت زمان مناسبي براي يادگيري فشرده ي مطالب نيست بلكه زماني است براي مرور نكات ، تكنيك هاي آزمون ومهارتها. در اين روزها سعي كنيد خوب استراحت كنيد،خوب بخوريد، ورزش كنيد.اگر آدرس محل آزمون را نمي دانيد حتما چند روز قبل از آزمون واقعي براي پيدا كردن آنجا اقدام كنيد.( مطالعه ی نکات و تکنیک هایی که در کلاس های آموزشی ما فراگرفته اید و به صورت جزوه در اختیار دارید به شما کمک می کند حداکثربهره را اززمان در این روزها ببرید)

 

شب قبل از آزمون

 

شام خوبي بخوريد و در زمان مناسبي به رختخواب برويد.( نه خيلي زود نه خيلي دير ) هر چيزي كه لازم است در روز آزمون به همراه داشته باشيد را آماده كنيد. براي مثال فرم ثبت نام آزمون – پاسپورت- خودكار- مداد- پاك كن و غيره. از مداد نرم يا خودكار روان استفاده كنيد.

 

روز آزمون

صبحانه ي خوبي بخوريد از آنجايي كه مدت زمان زيادي بايد روي سوالات تمركز كنيد غذا و مايعات كافي نيازخواهيد داشت.حتما با خودتان ساعت همراه داشته باشيد تا بتواتيد براي پاسخ دادن به سوالات زمان بندي كنيد.سعي كنيد زمان زيادي را براي رسيدن به حوزه ي امتحانيتان در نظر بگيريد زيرا قبل ازورود به حوزه ي امتحان  بايد فرم ثبت نام را پر كنيد و پاسپورتتان را نشان دهيد.اگر دير برسيد به شما اجازه ي ورود نخواهند داد.پس بي سبب براي خودتان اضطراب و نگراني توليد نكنيد.

 

در طول مدت آزمون

بيشتر دانش آموزان در زمان جواب دادن به سوالات تا حدي  اضطراب دارند اين امر كاملا عادي است حتي مي تواند مفيد هم باشد چون به شما كمك ميكند بر روي سوالات متمركز شويد و انگيزه ي شما را در جواب دادن به سوالات افزايش مي دهد. اما اضطراب بيش از حد مي تواند تاثير بدي روي نتيجه ي آزمون داشته باشد. با اين وجود در صورتي كه آمادگي خوبي داشته باشيد و با جرئيات آزمون آشنا باشيد و يك نگرش مثبت داشته باشيد خيلي زود به حالت عادي برخواهيد گشت و بر اضطرابتان پيروز خواهيد شد.

 

تكنيك هاي آزمون

به ياد داشته باشيد كه به هر كدام از قسمت هاي آزمون آيلتس به طور جداگانه نمره داده ميشود.هرگز به علت آنكه احساس ميكنيد در قسمتي از آزمون ضعيف هستيد آن قسمت را ناديده نگيريد و تمام تلاش خود را بكنيد.سعي نكنيد نتيجه كارتان را پيشبيني كنيد چون ممكن است عملكردتان بهتر از آنچه تصور ميكرديد باشد.بر سوالاتي كه به جواب آنها اطمينان داريد تاكيد بيشتري كنيد.در بخش listening و Reading حتما به  همه ي سوالات جواب دهيد( قبل از اينكه سراغ سوال بعدي برويد) حتي اگر به درستي آنها شك داريد.بسياري از دانش آموزان دوست دارند در پايان، سوالاتي كه جواب نداده اند را دوباره بررسي كنند و جواب بدهند اما اغلب وقت نميكنند.اگر سوالي هست كه درباره ي درستي آن مطمئن نيستيد علامت بزنيد تا در پايان اگر وقت اضافه آورديد جواب دهيد. سوالات نمره منفي ندارند بنابرين به همه ي سوالات جواب دهيد.

 

به یاد داشته باشید برای نتیجه ی بهتر حتما در کلاس های آموزشی شرکت کنید و از اساتید برجسته و باتجربه درزمینه ی آموزش آیلتس بهره مند شوید.

 

درباره نویسنده