بیست نکته برای موفقیت در آیلتس

3,723 بازدید
 

 

Twenty tips for IELTS success

1. در قسمت “Listening” آیلتس سعی کنید بجای جا های خالی یک مثال حدس بزنید. از این طریق می توانید ذهن خود را برای جواب دادن بهتر آماده کنید.

2. تا هنگامی که “Listening” پخش می شود دست از گوش دادن برندارید و تنها به قسمتی نگاه کنید که “Listening” در باره آن دارد پخش می شود.

3. میان قسمت های مختلف “Listening” سکوت و  فاصله وجود دارد از این زمان استفاده کنید تا سوالات قسمت بعد را مطالعه کنید.

4. تمامی سوالات “Listening” آیلتس به ترتیبی می بایست پاسخ داده شوند که پخش می شوند ، یعنی ترتیب رعایت می شود. به عبارت به عنوان مثال هرگز اطلاعات مربوط به سوال یک بعد از سوال سه پخش نمی شود ، بلکه ابتدا اطلاعات سوال یک سپس دو و سپس سوال سه مطرح می شود.

5. در پایان بخش “Listening” به شما ده دقیقه فرصت داده می شود که پاسخ ها را به پاسخنامه انتقال دهید. دیکته کلمات را هنگام انتقال چک کنید. در ضمن به خاطر داشته باشید در پایان بخش “Reading” آیلتس این ده دقیقه وجود ندارد بلکه همزمان با پاسخ دادن به سوالات “Reading” می بایست جواب ها را نیز به پاسخنامه انتقال دهید.

6. در “Reading” آیلتس آکادمیک ، ابتدا سعی کنید در مدت دو دقیقه جملات اول هر پارگراف را بخوانید. سعی کنید نوع متن ، سبک نگارش و هدف از نگارش متن را تشخیص دهید.

7. بخاطر داشته باشید که شما هرگز فرصت درک تک تک کلمات متن را نخواهید داشت بلکه می بایست با حدس زدن معنای کلمات و درک مفهوم کلی متن ، سعی کنید سوالات را پاسخ دهید.

8. سعی کنید همواره مثال ها داده شده را با دقت بخوانید چرا که شما را در رسیدن به پاسخ صحیح یاری می دهد.

9. گاهی اوقات عیناً از کلمات متن برای پاسخ باید استفاده کنید ، و گاهی اوقات باید از جمله بندی و کلمات خودتان می بایست استفاده کنید. پس توضیحات سوال را با دقت بخوانید.

10. در سوال محدودیت تعداد کلمات ممکن ذکر شده ، پس حواستان باشد که از این تعداد بیشتر کلمه استفاده نکنید.

11. در مورد نگارش “Writing” آیلتس هرگز از جملات حفظی استفاده نکنید. چرا که در صورت تشخیص نمره زیادی از شما کسر خواهد شد.

12. بخاطر داشته باشید نمره قسمت دوم نگارش “Writing” بیشتر از قسمت اول می باشد ، پس اگر وقت کم آوردید ، بیشتر زمان را به قسمت دوم نگارش “Writing” اختصاص دهید.

13. سعی کنید جملات بکار برده شده در نگارش آیلتس را بخوبی به هم ربط دهید ، این رابطه هم از لحاظ مفهومی و هم از لحاظ گرامری (حروف ربط) قابل دسترسی است. بعلاوه سعی کنید از لغات و ساختار های گرامری متنوع استفاده کنید.

14. در قسمت اول نگارش حداقل 150 لغت و در قسمت دوم نگارش حداقل 250 لغات باید بکار ببرید ولی حداکثری برای این محدودیت وجود ندارد.

15. در ابتدای نگارش چند دقیقه به مسائلی که قصد دارید در نگارش مطرح کنید فکر کنید. بعلاوه در پایان نگارش نیز چند دقیقه زمان بگذارید که از لحاظ املایی و ساختاری جملات نوشته شده را چک کنید.

16. در قسمت “Speaking” آیلتس سعی نکنید از جملات حفظ شده استفاده کنید ، این موضوع قابل تشخیص است و از شما نمره کسر می شود.

17. همواره بخاطر داشته باشید که مخاطب شما ممتحن است و نه وسیله ضبط صدا ، پس به او نگاه کنید و لبخند نیز به شما کمک می کنید.

18. در قسمت “Speaking” آیلتس اگر از شما سوالی پرسیده شده که پاسخ آری یا نه داشت ، به همین پاسخ بسنده نکنید و سعی کنید یک یا دو جمله توضیح بیشتر بدهید.

19. به خاطر داشته باشید این دانش شما نیست که مورد ارزیابی قرار می گیرد بلکه تسلط شما در زبان انگلیسی اهمیت دارد.

20. سعی کنید از لغات و ساختارهای گرامری متنوع استفاده کنید. نکته دوم اینکه سعی کنید واضح و با سرعت متوسط صحبت کنید.

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

  1. Justin می‌گه:

    Keep on writing and chugging away!

  2. Artur می‌گه:

    A bit suespirrd it seems to simple and yet useful.